Blog > Komentarze do wpisu
Dieta

W dzisiejszych czasach ludzie lubią się odchudzać. Wielu z nas jest na różnych dietach. Na dietach są także nasi radni. Ale czy ta dieta ich odchudza? Patrząc na ich brzuchy to raczej ta dieta nie odchudza.

W zamyśle diety miały rekompensować straty poniesione za dojazdy, nieobecności w pracy, etc. Jednak dziś jest to dodatek do pensji. Normalnie pracujący i nie tracący na tym Radni pobierają diety. Nawet emeryci, którzy w ten sposób dorabiają do emerytury. Czy tak być powinno? Czy Radny nie powinien być funkcją społeczną, a jedyna rekompensata powinna być za rzeczywiście poniesione straty?

Posadka Radnego jest bardzo kusząca. Niejeden sobie myśli: czysty zysk, a nic robić nie muszę. Jak się pofatyguję na jakąś komisję, czy sesję to dostanę dodatkowe pieniądze. Nie muszę nawet głosu zabierać, nie muszę nawet słuchać – wystarczy, że będę. Czyż to nie jest wspaniałe? Dlatego uważam, że prawo powinno całkowicie znieść diety Radnych, a wtedy starować na te funkcje będą tylko osoby z chęcią pracy i dokonywania zmian, a nie jak teraz często bywa drobni cwaniaczkowie. Tylko w ten sposób możemy zmieniać Polskę i nasze Małe Ojczyzny, w których żyjemy. Tylko tak można budować Nowoczesną Polskę, Nowoczesnych Polaków!

STOP OBŁUDZIE!

piątek, 31 grudnia 2010, rppopole

Polecane wpisy

stat4u